Užijte si naplno rozloučení s Městskou Plovárnou tak, jak ji znáte!

# komunitní akce, městská plovárna, řeky

Vloženo16. 07. 2019

Text Správce systému

V neděli 21. července si od 10 hod mohou Plzeňané užít poslední akci pořádanou spolkem Pěstuj prostor na Plovárně v té podobě, jak ji za posledních šest sezón znají. Program bude velmi nabitý především díky řadě účinkujících a dalších dobrovolníků, kteří se na něm podílí za symbolickou odměnu, na své si přijdou děti i dospělí.

„Začneme od 10 hod sousedským brunchem (neboli snídaňoobědem) za doprovodu tónů hudebníka Jirky Muchy. Od 13 hod je pro milovníky francouzského „líného“ sportu připraven pétanque, ve stejný čas také zazní kytarová „looper performance“ Tomáše Matouška a zároveň odstartují workshopy pro malé i velké, které budou probíhat až do 18 hod,“ říká Silvie Hašlová, organizátorka akce. „Hudební program pokračuje během celého odpoledne, od 14 hod vystoupí známá ska-punková kapela Rambanbám, následovat ji bude bigbítový Bavr Beer Control, Tři barvy folku a rocková Diagnoza Exitus. Muzikanty doplní také vystoupení Klaunky Pepiny a netradiční Plovárenský kvíz,“ dodává. Zlatým hřebem večera bude swingová tančírna a taneční workshop pod vedením SwinglTangl Dance Studia, k poslechu i tanci zahrají The Dixie Hot Licks a The Cricketz.

Návštěvníky uvítá i oblíbený převozník a půjčovna lodiček. Zájemci o méně tradiční plavidla si mohou zapůjčit paddleboard, „suchozemce“ zabaví netradiční minigolf z dílny Mobilní architektonické kanceláře.

Spolek Pěstuj prostor se s pomocí řady partnerů a dobrovolníků o Plovárnu staral a rozvíjel ji i její okolí od roku 2014. Brzy si získala značné renomé a oblibu obyvatel, turistů i pořadatelů kulturních akcí (v letech 2014–2018 se jich zde konalo téměř 200) jako místo s geniem loci plné historického dědictví a rozmanitých kulturních zážitků. Aby mohla fungovat dále, je zapotřebí ji zrekonstruovat a nastavit vhodný model její fungování do budoucna.

„Naším cílem bylo ukázat, že Městská plovárna má velký potenciál. Nyní předáme pomyslnou štafetu jejímu vlastníkovi – městu Plzni, které má, dle slov některých svých představitelů, zájem ji v příštích letech zrekonstruovat, aby mohla fungovat dlouhodobě a udržitelně,“vysvětluje Marek Sivák, předseda spolu Pěstuj prostor. „Jedná se z pohledu města o poněkud atypický projekt, nabízíme však svou spolupráci, abychom společně našli vhodné řešení. Připravili jsme pro rekonstrukci rozsáhlý soubor podkladů, které shrnují naše zkušenosti s pětiletým provozem, i předpoklady úspěšného budoucího provozu.“, doplňuje.

Do tvorby těchto podkladů zapojil spolek plzeňskou veřejnost i externí odborníky. Plovárna by si dle této představy měla uchovat rysy, díky kterým je dnes mezi veřejností oblíbená – např. zůstat komunitně-kulturním místem, kde se odehrávají netradiční a zajímavé akce, kde nejde v prvé řadě o komerci. Zároveň je však třeba nastavit podpůrný komerční provoz (kavárna – restaurace) tak, aby nebylo komunitní centrum závislé jen na grantech a dobrovolnické práci, aby si na sebe vydělalo z velké části samo. Plovárna je klíčovým ohniskem i z hlediska oživení zanedbanějšího levého břehu řeky Radbuzy a zvýšení jeho bezpečnosti.

Program:
10.00–13.00 / brunch s hudebním doprovodem / Jirka Mucha a další
13.00 pétanque / pro začátečníky i rodilé Francouze
13.00–18.00 / workshopy / pro všechny
13.00 / Tomáš Matoušek / kytara a perkuse looper performance
14.00 / Rambanbám / ska-punk
15.00 / Klaunka Pepina / představení pro malé i velké děti
15.30 / Bavr Beer Control / bigbít jak se patří
16.30 / Tři barvy folku / alternative-folk
17.15 / Plovárenský kvíz / 1. část
17.30 / Diagnoza Exitus / rock
18.15 / Plovárenský kvíz / 2.část
18.30–20.30 / tančírna a taneční workshop / SwinglTangl Dance Studio, k poslechu i tanci hrají The Dixie Hot Licks a The Cricketz

Průběžně / netradiční minigolf (MAK!), koutek poezie, převozník, půjčovna lodiček a paddleboardů

Vstupné: 60 Kč dospělí, 40 Kč děti, 150 Kč rodiny

Facebooková událost zde.