Swingové políbení na plovárně je již za dveřmi! Návštěvníky čekají dva dny nabité tancem, hudbou, módou i filmy let minulých

# hudba, plovárna, swing, tanec, workshopy

Vloženo06. 08. 2015

Text Správce systému

Městská plovárna v Plzni byla za první republiky místem setkávání plzeňské smetánky. Fungovala zde plovárenská restaurace, 3 bazény, taneční parket i říční převoz. Po více než 50 letech se tuto vzpomínku na zlatou éru snažíme obnovit prostřednictvím akce Swing Kiss – plovárenské dostaveníčko, které se bude konat 7. – 8. srpna 2015 v prostorách bývalé Městské plovárny (Doudlevecká 71, Plzeň).

facebooková událost zde

Co Vás všechno čeká? V páteční podvečer 7. srpna budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost zúčastnit se swingového tanečního workshopu s Kateřinou a Zdeňkem Pileckými z legendárního studia Zig-Zag. Sama Kateřina se po workshopu stane DJ-kou. Na závěr dne čeká návštěvníky filmové promítání pod širým nebem. Uvidí klasiku české kinematografie – a to sice film Kdyby tisíc klarinetů.

Hlavní část programu je připravena na sobotu 8. srpna. Odpoledne proběhne retro proměna v přímém přenosu. Dívky, které budou vybrány na základě poslané fotografie, budou učesány, namalovány i oblečeny do historického období z let 20. až 90., jejich srdci nejbližšímu. Dále diváci shlédnou přehlídku dobové a retro módy. Představené oblečení i velké množství vintage doplňků bude možné zakoupit. Vrcholem akce je swingová tančírna s DJ Tonym, kde všichni zúročí svoje nově nabyté taneční kreace získané na tanečním workshopu. Pro pány je připraven příjezd historických automobilů a o taneční vystoupení se postará skupina Arvena.

Během celé doby můžete využít služeb převozníka nebo si loďku zapůjčit. K dispozici bude foto koutek s rekvizitami i bar s občerstvením. Přijďte s námi prožít návrat do starých časů, kdy si páry dávaly dostaveníčko na březích řeky Radbuzy. Prožijte znovu lásku na plovárně!

Pořádá SWING KISS a Pěstuj prostor za podpory Plzně 2015města Plzně a Ministerstva kultury ČR.

——————————–

Program:

PÁTEK
začínáme již v 17:00
18:00 – 19:00 – taneční workshop pro swingové začátečníky pod vedením lektorů Katky a Zdeňka Pileckých ze studia Zig-Zag Dance studio
19:10- 20:10 – navazující taneční workshop pro všechny vášnivé swingaře opět pod vedením Katky a Zdeňka

Cena za 60 minutovou lekci je 150,-Kč. Obě lekce budou za zvýhodněnou cenu 250,-Kč.
Vstupenky jsou k dostání přes Plzeňskou vstupenku
Přijít můžete i bez tanečního partnera. Při nedostatku pánů, budou dámy spárovány :-)…

Po lekcích bude od 20:10-22:00 mini tančírna s DJ Katkou.
Od 22:00 Vás čeká promítání retro filmu Kdyby tisíc klarinetů

SOBOTA
14:00 začínáme
Můžete přijít s dekou, rozvalit se, pojídat dortíky, popíjet kávu 😉
15:00 ukázka dobových účesů a dobového líčení
16:00 dobová módní přehlídka vintage obchodu Milena Hasalová, která Vám představí módu až do 90. let. Některé modely a doplňky si budete moci i zakoupit.
17:00 příjezd historických automobilů
od 19:00 – velká swingová tančírna s dj Tonym Antonin Suchanek, kterého mnozí znají již z prvomájového swingu.
Večer Vás čeká několik dalších překvapení ;-).

Během celého dne bude k dispozici převozník s lodičkou, fotokoutek s rekvizitami, prodej vintage doplňků, dětský koutek s dílničkami, výroba vlastních retro placek.
O občerstvení se postará nezisková kavárna Perfect World, místo se srdcem, Městská plovárna